Aktualności

Program Czyste Powietrze. Metoda walki ze smogiem.

Skierniewicka Energetyka Cieplna realizując swoją podstawową działalność: produkcję i dystrybucję energii cieplnej, w celu poprawy jakości powietrza w mieście, wdraża nowoczesne technologie ograniczające wysoką emisję dwutlenku węgla i szkodliwych substancji do atmosfery.

Więcej o naszych inwestycjach tutaj: https://www.ecskierniewice.pl/98,inwestycje

Miasto wspiera działania spółki, w zakresie realizacji zadań inwestycyjnych, które pozytywnie wpływają na ograniczenie emisji szkodliwych substancji i pyłów do atmosfery, ponieważ dbałość o środowisko naturalne i powietrze, którym oddychają Mieszkańcy to jeden z głównych priorytetów naszych władz.

Prezydent Krzysztof Jażdżyk zdecydował włączyć Skierniewice do ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze” i podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Program Czyste Powietrze ma służyć poprawie jakości powietrza oraz zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków.

To  pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz do docieplania domów jednorodzinnych. Jego głównym celem jest walka ze smogiem.

Utworzono Punkt Konsultacyjno-Informacyjny na terenie miasta, który przyjmuje wnioski i służy wsparciem merytorycznym, co znacząco ułatwia życie wszystkim zainteresowanym, którzy nie muszą jechać do Łodzi, aby złożyć wniosek o dofinansowanie. Na dzień dzisiejszy szacuje się, że udzielono około 200 porad, złożono około 130 wniosków o dofinansowanie, z których 60 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpatrzył pozytywnie.

Program jest ogromnym wsparciem dla Skierniewiczan pod względem finansowym, jak i organizacyjnym. Wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” mogą składać właściciele domów jednorodzinnych na terenie miasta lub właściciele wydzielonego w domu jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą, których roczny dochód nie przekracza 100 tysięcy złotych. Kwota dofinansowania to nawet 30 tysięcy złotych.

Skierniewice podpisały umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na prowadzenie Punktu Konsultacyjnego do końca 2023 roku. Do tego czasu można będzie składać wnioski o dofinansowanie do wymiany pieców gazowych, pomp ciepła, fotowoltaiki, modernizacji instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody, docieplenia budynków, modernizacje dachów, wymianę drzwi i okien.

Wszyscy zainteresowani wymianą starego pieca na kocioł opalany pelletem mogą składać wnioski tylko do końca grudnia bieżącego roku.

Więcej informacji tutaj: http://www.skierniewice.eu/aktualnosci/miasto/srodki-zewnetrzne/program-czyste-powietrze-szkolenie-on-line,110.html?fbclid=IwAR15_kh4ZSJ3QWCijehPskkKhCgA8ExFlGlnz2Re2KktouX3u_VXL2Y5dkA

 

Wstecz