Aktualności

I Dni Energii - podsumowanie

 

Staraliśmy się, aby w czasie trwania Dni Energii przygotować  ofertę zróżnicowaną tak, żeby każdy z odwiedzających targi znalazł coś interesującego.

Stoiska wystawców, zarówno tych  prezentujących  innowacyjne rozwiązania dla branży energetycznej, jak i stanowiska doradcze  cieszyły się dużą frekwencją i zainteresowaniem.

W ramach Dni Energii w panelu eksperckim wzięli udział specjaliści z dziedziny energii oraz przedstawiciele między innymi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami, Krajowej Agencji Poszanowania Energii i Politechniki Warszawskiej. Tematem prelekcji była sytuacja na rynku energetycznym, innowacyjne rozwiązania w branży energetycznej oraz realną możliwość odejścia od paliw kopalnych. Poprzez panel dyskusyjny chcieliśmy odwiedzającym przybliżyć tematy doskonale znane z przekazów medialnych i poszerzyć wiedzę z tego zakresu.

Oprócz dyskusji ekspertów w programie Dni Energii znalazły się również strefa doświadczalna dla najmłodszych, gdzie dzieci mogły nauczyć się jak ze słońca, wiatru czy wody stworzyć energię, konkurs plastyczny oraz  przygotowane we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Skierniewicach czytanie dzieciom.

Jeżeli dodamy do tego, że I Dni Energii wzięły udział w paradzie świątecznej, a całe wydarzenie otwierał prezydent Krzysztof Jażdżyk wraz zaproszonymi gośćmi, śmiało możemy mówić o tym, że ten nowo dodany element do Święta Kwiatów Owoców i Warzyw odniósł sukces i ma szansę na kontynuacje w latach kolejnych.

 

Wstecz