Media o nas

Informacja w TVP3 Łódź

  • Logo TVP3 Łódź

W skierniewickiej Energetyce Cieplnej trwa realizacja najważniejszej i największej inwestycji w historii spółki – powstaje blok kogeneracyjny, który w skojarzeniu będzie produkował ciepło i prąd.

Energia elektryczna będzie wytwarzana na potrzeby własne ciepłowni, a nadwyżka będzie sprzedawana do krajowej sieci energetycznej. Modernizacja ciepłowni wpłynie pozytywnie na środowisko. To będzie prawdziwa zielona rewolucja. Do tej pory produkcja energii cieplnej w skierniewickiej Energetyce Cieplnej opierała się wyłącznie na energii produkowanej z węgla. Dzięki budowie kogeneracji zużycie węgla znacząco się zmniejszy co wpłynie na poprawę jaskości powietrza w mieście.

Zainteresowanie inwestycją wybiega daleko poza granice Skierniewic. W ubiegłym tygodniu Energetykę Cieplną odwiedziła Telewizja Łódź, która zrobiła krótki film na temat transformacji naszej spółki.

Przypominamy, że całkowity koszt inwestycji to prawie 35,5 mln złotych. Energetyka  Cieplna na ten cel otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej niemal 15 mln złotych.

Poniżej link do filmu:

https://lodz.tvp.pl/56358820/skierniewicka-cieplownia-przeksztalca-sie-w-elektrocieplownie?fbclid=IwAR3XKC7lJ2lSfli1HMebWfMm807BCg3ncFC6xU8hvGB2CkPpZqqSn-NrKzo

Wstecz